Nejoblíbenější drahé materiály používané ve špercích

Šperkařství je obor, ve kterém se zpracovávají surové materiály do krásných klenotů po kterých touží každá žena, ale často i někteří pánové. Pojďme se podívat na nejdražší materiály, které se pro výrobu těchto šperků používají. Které to jsou? 

Zlato

Říká se, že není všechno zlato, co se třpytí. Ale na špercích je opak pravdou. Třpytivé krásné šperky ze zlata jsou ozdobou každé ženy. Ať už se vám líbí klasické žluté zlato, nebo dáváte přednost raději bílému, je to právě zlato, které dodává šperku ten pravý šmrnc důkaz luxusu. 

Pokud máte nějaký zlatý šperk, pak nám určitě dáte za pravdu. Vhodný zlatý doplněk dokáže vyzdvihnout důležité rysy a tvary vašeho obličeje i postavy. Dokáže ale také odvést pozornost od drobných nedokonalostí. 

Právem je zlato jeden z nejpoužívanějších drahých kovů ve šperkařství. 

Stříbro

Levnější bratr zlata se jmenuje stříbro. Kdo by neznal stříbrnou barvu? Leskle šedá barva má svůj osobitý vzhled a krásně ladí s mladými křivkami ženského obličeje a těla. Šperkem ze stříbra rozhodně neuděláte špatnou volbu. Jeho nevýhoda ale je, že není tak stabilní, jako zlato a může se stát, že časem trochu zajde a nebude tak nablýskané, jako po nákupu. 

Drahokamy

Největší luxus jsou diamanty. Ale diamanty se nemusí všem líbit, navíc jsou diamanty často používány jako možnost investice, která ale není vůbec výhodná. Jedná se spíše o pseudo marketing, nežli reálnou hodnotu těchto kamenů. Proto se nemusíte bát zvolit i nějaký pěkný, ale výhodnější druh drahokamu mimo diamanty. Co takové zirkony, smaragdy a podobně? I takovéto vybroušené kameny udělají hodně parády na vašem šperku.  A co vy? Kterému materiálu dáváte přednost? 


Související Příspěvky

Leave a Comment