Pokrývky hlavy podle druhu sportu

Existují různé druhy sportů. Někteří lidé mají raději ty zimní, jiní zase takové, kde nemusíte mít vrstvy oblečení. Pro většinu sportů je důležitá jedna věc – správná pokrývka hlavy. Dnes se podíváme na srovnání pokrývek hlavy a jak vybrat tu správnou pro váš sport. V první části článku se zaměříme na sporty v letních dnech. Ve druhé se podíváme na ty zimní. 

Každý rybář musí mít svůj klobouk!

Všimli jste si, že většina rybářů v létě nosí klobouk? Není to nadarmo. Pokud se chystáte rybařit nebo máte rybaření rádi, měli byste si jeden z takových klobouků opatřit. Počítejte s tím, že ryby nechytíte hned a budete muset několik hodin sedět na jednom místě. Pokud by bylo léto a ještě by pořádně pražilo, pravděpodobně byste dostali úpal. A to určitě nechcete. 

Kšiltovka do města i na golf

Kšiltovka je snad nejrozšířenější pokrývka hlavy vůbec. A není se čemu divit. Je pohodlná, stylová a nemusíte se zabývat slunkem, které by vám v jiném případě neustále svítilo do očí. Kšiltovka se však nehodí pouze na nošení, protože se nám líbí. Ve sportu jako je golf, podobně jako u rybaření, jste po několik hodin vystaveni přímému slunečnímu svitu. Takže až příště půjdete hrát golf, nezapomeňte na kšiltovku. 🙂 

Čepice do zimního počasí

Pokud jste fanouškem zimních sportů a máte rádi běžky nebo jezdíte na túry do Alp, nezapomeňte na čepici. Pokud na sobě máte několik vrstev oblečení, avšak neochráníte krk a hlavu, vystavujete se většímu nebezpečí, než kdybyste měli pouze tričko se šálou a čepicí.