Záruka kvality a nejmodernější technologie

V dnešním světě máme neskutečné množství různých online obchodů nabízejících vše, na co si jen vzpomenete. My se blíže podíváme na zimní oblečení, přesněji na helmy, pokrývky hlavy, šály a další zimní doplňky, které Vás zcela jistě ochrání před různými povětrnostními vlivy a nebezpečími, zároveň Vám dopřejí komfort, tepelnou pohodu a hlavně zvýší Vaši bezpečnost. Zdraví máme každý jen jedno, proto se zaměřte hlavně na kvalitu zboží a na technologie, jakými je zboží vyráběno. Měla by Vás zajímat i skutečnost, zda je produkt certifikovaný. 

Kvalita výrobku

Základní podmínky pro výrobce a prodávající v České republice upravuje zákon. Výrobek má být viditelně a srozumitelně označen názvem výrobku, uvedením výrobce nebo dovozce či dodavatele, údaji o velikosti, rozměru a popřípadě užití. Zboží, které kupujeme musí být především označeno údaji o složení materiálu, tzn. musí být viditelné složení materiálu, ze kterého je vyrobeno. Pokud tyto informace nenajdeme, je to první známka toho, že kupujeme nelegální zboží. Na padělky oblečení a nekvalitní zboží můžete narazit kdekoliv a to i v online obchodech.

S kvalitou tedy jednoznačně souvisí materiál, ale třeba i švy. Drží pevně, nekroutí se a jsou vůbec na správném místě? To vše by Vás mělo zajímat. 

Technologie výrobku

V základu by se daly shrnout asi to těchto tří skupin: 

Lehkost a stlačitelnost – hledejte nejlepší poměr tepla a hmotnosti. Čím vyšší je poměr, tím vyšší je kvalita. Dobrým příkladem je třeba péřové oblečení. 

Prodyšnost – výrobek by měl být prodyšný, což pomáhá při hromadění vlhkosti. Mikrovlákna materiálu pomáhají udržovat teplo, ale jsou dostatečně prodyšná, aby umožnila únik vlhkosti, která by se jinak hromadila na pokožce. 

Rychlost schnutí (z anglického „Dries quickly“) – odolnost vůči vodě. Pokud se nám například šála rychle namočí, měla by uschnout mnohem rychleji. I když je mokrá, tak si stále dobře udržuje teplo.  I při nákupu v online obchodech nezapomínejte, že si chcete koupit kvalitní oblečení s odpovídajícími technologiemi. Na našich stránkách naleznete pouze certifikované prodejce. 


Související Příspěvky

Leave a Comment